Wykład otwarty Prezesa Narodowego Banku Polskiego – Profesora Marka Belki

m.belkaZapraszamy na wykład otwarty Profesora Marka Belki pt. „Doświadczenia i wyzwania integracji europejskiej”, który odbędzie się w dniu 10 kwietnia 2015 r. o godzinie 10:00 w auli Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze przy ul. Kochanowskiego 8.

Prof. dr hab. Marek Belka - Prezes Narodowego Banku Polskiego

Urodził się 9 stycznia 1952 w Łodzi. Po ukończeniu studiów ekonomicznych na Uniwersytecie Łódzkim w 1972 r. podjął pracę w Katedrze Ekonomii tej uczelni. W 1978 r. uzyskał stopień naukowy doktora, a w 1986 r. habilitował się. Od 1986 r. związany z Instytutem Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. W latach 1978–1979 i 1985–1986 odbył staże naukowe w Uniwersytecie Columbia i Uniwersytecie w Chicago, zaś w 1990 r. w London School of Economics. W 1994 r. otrzymał tytuł profesora nauk ekonomicznych.

Od lat 90. pełnił szereg ważnych funkcji publicznych w kraju i za granicą. W 1990 r. został doradcą i konsultantem w Ministerstwie Finansów, a następnie Ministerstwie Przekształceń Własnościowych i Centralnym Urzędzie Planowania. W 1996 r. objął stanowisko konsultanta Banku Światowego. W latach 1994–1996, był wiceprzewodniczącym Rady Strategii Społeczno-Gospodarczej przy Radzie Ministrów, a następnie doradcą ekonomicznym prezydenta RP.

Więcej informacji o Profesorze.

Wykład ten organizowany jest w ramach Cyklicznego Seminarium Naukowego „Ekonomia – nowe trendy i wyzwania”, stanowiącego element realizacji projektu nagrodzonego w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na najlepsze programy kształcenia.

Każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający udział w Cyklicznym Seminarium Naukowym „Ekonomia - nowe trendy i wyzwania”.

Prosimy o potwierdzenie swojej obecności na wykładzie do dnia 08.04.2015 r. (środa) na adres: promocja-jg@ue.wroc.pl