Projekt "Jakość otoczenia biznesu w turystyce na obszarach przygranicznych Euroregionu Nisa-Nysa."

Studenckie Koło Naukowe Turystyki oraz pracownicy Katedry Marketingu i Zarządzania Gospodarką Turystyczną Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki realizują czesko - polski projekt badawczy finansowany z Funduszu Wyszehradzkiego pn. Jakość otoczenia biznesu w turystyce na obszarach przygranicznych Euroregionu Nisa-Nysa. Projekt realizowany jest przy współpracy z Wydziałem Ekonomicznym Uniwersytetu Technicznego w Libercu.

Celem projektu jest analiza otoczenia biznesu w turystyce na obszarach przygranicznych Republiki Czeskiej i Polski. Analizę przeprowadzą studenci kierunku turystyka prowadzonego na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Technicznego w Libercu oraz na jeleniogórskim Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Prowadzone badania marketingowe mają poszerzyć umiejętności badawcze studentów oraz umożliwić praktyczne zastosowanie zdobytej podczas studiów wiedzy.

Wyniki i wnioski z badań studentów zaprezentowane będą na wspólnej konferencji, która odbędzie się w kwietniu 2015 roku w Harrachovie. Zaprezentowane referaty wraz w wynikami badań terenowych opublikowane będą w specjalnym pokonferencyjnym zeszycie naukowym.

Inwentaryzacja oferty turystycznej tego transgranicznego regionu posłuży także do opracowania mapy atrakcji turystycznych Euroregionu Nysa.

Projekt jest efektem kilkuletniej współpracy obu wspomnianych uczelni.

Więcej o projekcie na stronie http://prostredi-cestovniruch.webnode.cz/

kontakt: piotr.gryszel@ue.wroc.pl oraz jaroslava.dedkova@tul.cz