Otwarty wykład prof. dr hab. inż. Wojciecha Cellarego nt. „Czym się różni nauka od nie-nauki, czyli jak napisać dobry doktorat i habilitację”

Informujemy, że 24.04.2015 (piątek) w sali 2E (budynek „E” Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, ul. Komandorska 118/120) o godz. 16.00 odbędzie się otwarty wykład prof. dr hab. inż. Wojciecha Cellarego z Katedry Technologii Informacyjnych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na temat: „ Czym się różni nauka od nie-nauki, czyli jak napisać dobrydoktorat i habilitację”

Celem wykładu jest przedstawienie poglądów autora na zagadnienia zasygnalizowane w jego tytule oraz konfrontacja wymagań stawianych przed pracami naukowymi w zakresie nauk ścisłych i technicznych oraz nauk społecznych– ekonomii i nauk o zarządzaniu.

Na wykładzie zostaną zarysowane granice nauki oraz przytoczone konkretne przykłady błędów metodologicznych przy pisaniu rozpraw naukowych, a także zalecenia dotyczące ich redakcji.

Po wykładzie przewidziano krótką dyskusję