9 Międzynarodowa Konferencja Młodych Naukowców Euroregionu Nysa

12 maja 2015 r. na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki odbyła się kolejna IX Konferencja Młodych Naukowców Euroregionu Nysa „Young Scientist 2015”. Konferencja jest wynikiem współpracy szkół wyższych z Niemiec, Czech i Jeleniej Góry w ramach Academic Coordination Centre ERN (ACC).

Tradycyjnego otwarcia Konferencji oraz powitania wszystkich uczestników, dokonała Prodziekan ds. Nauki dr hab. Elżbieta Sobczak, prof. nadzw. UE.

Zgłoszonych zostało 17 referatów.

Po wystąpieniach studentów i doktorantów Międzynarodowe Jury w składzie:

oceniło najlepsze wystąpienia.

W kategorii studentów:

1. Benedikt Tuscher-Sauer – „Social Housing in Bavaria: Förderziele, Förderprogramme und Zielerreichung“ - Hochschule Zittau/Goerlitz
  2. Kacper Migda - „The impact of the translation of websites on international traffic in small and medium-sized companies Euroregion Neisse” - Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa
  3. Dušan Ramirez – C „Motivation of EFL Undergraduates towards On-line Homework - Uniweryset Techniczny w Libercu

W kategorii doktoranci:

1. Iga Fujak – „Pricing the priceless –Art. As a financial asset” - EZiT Jelenia Góra (członek Koła Naukowego Business English Zone)
  2. Sebastian Herrmann – „Simultaneous Viscosity-Density Measurement of Gases over a Wide Range of Temperature and Pressure Using Virating-Wire Viscometer and a Single-Snker Densimeter“ - Hochschule Zittau/Goerlitz
  3. Zuzana Fraňková – Czechy – „Family Business – Special Form of Business”- Uniweryset Techniczny w Libercu

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom tegorocznej konferencji:

Artykuły po pozytywnych recenzjach ukażą się w publikacji zwartej.

Kolejna Jubileuszowa konferencja odbędzie się za rok w maju 2016 w Jeleniej Górze.

ZAPRASZAMY!