Konferencja Młodych Naukowców Szkół Wyższych Euroregionu Nysa

11 maja 2017 roku na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki odbyła się coroczna – jedenasta już – Konferencja Młodych Naukowców Szkół Wyższych Euroregionu Nysa: „11th International Conference of Young Scientists of the ACC”. Konferencja jest organizowana w ramach współpracy Wydziału Ekonomii Zarządzania i Turystyki w Akademickim Centrum Koordynacyjnym Szkół Wyższych Euroregionu Nysa (ACC). W konferencji wzięło udział ponad 40 uczestników. Byli to koordynatorzy ACC, studenci, doktoranci oraz ich wykładowcy i promotorzy z następujących szkół wyższych:

• Szkoła Wyższa Zittau/Görlitz,
  • Uniwersytet Techniczy w Dreźnie – IHI Zittau,
  • Uniwersytet Techniczny w Libercu,
  • Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze,
  • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu – Wydział Ekonomii Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze.

Studenci i doktoranci prezentowali wyniki swoich badań naukowych z zakresu ekonomii i zarządzania.

Jak co roku międzynarodowe Jury przyznało nagrody referentom w dwóch kategoriach:

1. „Studenci”,
  2. „Doktoranci”.

Jury przyznało następujące miejsca w kategorii „Studenci”:

• I miejsce – KATEŘINA KOZÁKOVÁ, JAKUB HUSÁK z Uniwersytetu Technicznego w Libercu,
  • II miejsce – DANIEL RYDVAL, PETR ZDROJEWSKI z Uniwersytetu Technicznego w Libercu,
  • III miejsce – HANA KOŘÍNKOVÁ z Uniwersytetu Technicznego w Libercu.

Natomiast w kategorii „Doktoranci” przyznano:

• I miejsce – inż. ONDŘEJ MOŠ z Uniwersytetu Technicznego w Libercu,
  • II miejsce ex aequo:
    • mgr CEZARY KWIATKOWSKI z Wydziału EZiT w Jeleniej Górze, UE we Wrocławiu,
      mgr ALEKSANDRA BOLEJKO z Wydziału EZiT w Jeleniej Górze, UE we Wrocławiu.

Jury nagrodziło również wyróżnieniem referat studentki JANY HORĆIĆKOVEJ ze Szkoły Wyższej Zittau/Görlitz za aspekt euroregionalny przeprowadzonych badań.

Sponsorem nagród dla uczestników była firma Jelenia Plast sp. z o. o. Natomiast sponsorem przepysznych ciast na przerwie kawowej była Cukiernia i Piekarnia „Mrugała”.