Letnia Szkoła Leszka Balcerowicza

lslb_plakatTygodniowy cykl wykładów, warsztatów i animacji na malowniczym ranczo niedaleko Warszawy! Znani ekonomiści, prawnicy, przedsiębiorcy i 40 uczestników - możesz być jednym z nich! Weź udział w nowej, bezpłatnej Letniej Szkole Leszka Balcerowicza i wykorzystaj koniec wakacji na nowe doświadczenia.

W tym roku, z okazji 10-lecia FOR do Szkoły zapraszamy nie tylko studentów i doktorantów, ale również absolwentów studiów wyższych do 30. roku życia oraz uczestników poprzednich edycji. W związku z licznymi zapytaniami w tej edycji aplikacje mogą przesyłać również tegoroczni, pełnoletni maturzyści!

Szkoła potrwa nie 3 dni jak do tej pory, lecz tydzień, 24 - 30 września br.

Czy to dla Ciebie?

Korzyści?

Kto poprowadzi zajęcia?

Co zrobić, aby wziąć udział?

Aby wziąć udział w konkursie należy napisać pracę (forma: artykuł publicystyczny, objętość tekstu do 5 tys. znaków ze spacjami) na jeden z poniższych tematów:

1) Korzyści dla gospodarki wynikające z otwartości kraju na imigrację. Omów na wybranym przykładzie lub na podstawie doświadczeń innych krajów - opis tematu

2) Opisz wybrane rozwiązanie/a w wymiarze sprawiedliwości innych krajów, które przeniesione do Polski poprawiłoby efektywność systemu, zachowując sędziowską niezależność - opis tematu

3) Znajdź i omów przykład interwencji państwa w Polsce, która wypiera sektor prywatny na korzyść państwowego - opis tematu

Jak aplikować?

Pracę należy przesłać poprzez specjalny formularz, znajdujący się na dole strony. Termin nadsyłania prac mija 21 lipca 2017 r. (piątek) o godz. 23:59. Praca musi spełniać kryteria określone w regulaminie.

Osoby zakwalifikowane zostaną poinformowane o wynikach e-mailowo i/lub telefonicznie najpóźniej 31 lipca 2017 r.

Jakie są nagrody?

Wszyscy uczestnicy seminarium otrzymają dyplomy i nagrody książkowe, a autorzy najlepszych prac nagrody pieniężne w wysokości:

Opłaty?

Udział w Letniej Szkole Leszka Balcerowicza jest #bezpłatny. Zapewniamy transport z Warszawy na miejsce Seminarium, wyżywienie i nocleg w hotelu.

Gdzie odbędzie się SzkołaLBalcerowicza?

Letnia edycja Szkoły odbędzie się w Rancho pod Bocianem. Jest to niezwykłe miejsce w Przypkach nieopodal Warszawy, gdzie na rozległym, zielonym obszarze, bogatym w naturalne piękno, na uczestników czekać będzie nie tylko komfortowy hotel, ale też cała moc atrakcji.

Regulamin Letniej Szkoły Leszka Balcerowicza znajduje się na stronie: https://for.org.pl/pl/projekty/szkoly-leszka-balcerowicza/letnia-szkola-leszka-balcerowicza