22 edycja ELA Doctorate Workshop 2017 po raz pierwszy w Polsce na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu

Coroczne warsztaty dla doktorantów z całej Europy organizowane pod patronatem European Logistics Association wspólnie z Fundacją Kuehne ze Szwajcarii odbyły się na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu w dniach 21-24 czerwca 2017 roku. Gospodarzem i przewodniczącym warsztatów był profesor Jarosław Witkowski, kierownik Katedry Zarządzania Strategicznego i Logistyki na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki UE we Wrocławiu. W wydarzeniu wzięło udział, wyłonionych w formie konkursu, dwudziestu doktorantów z całej Europy (z Niemiec, Danii, Francji, Anglii, Szwecji, Włoch, Holandii, Belgii i z Polski). Zaprezentowali oni koncepcje rozpraw doktorskich, które zostały poddane dyskusji i ocenie przez profesorów z Polski, Danii, Włoch, Holandii i Niemiec:

·    Prof. Jaroslaw Witkowski (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Polska)

·    Prof. Günter Prockl (Copenhagen Business School, Dania)

·    Prof. Luuk Veelentruf (Eindhoven University of Technology, Holandia)

·    Prof. Claudio Ferrari (University of Genova, Włochy).

Wszyscy doktoranci uczestniczyli w czterech sesjach panelowych, w których mieli 15 minut na zaprezentowanie swoich koncepcji doktoratów, po czym następowała piętnastominutowa dyskusja. W warsztatach uczestniczyli także goście specjalni z Polski i z zagranicy. Prof. Alan McKinnon, pracownik Kuehne University, poprowadził wykład “A Global Shortage of the Logistics Skills? Issues, Polices and Research Challenges”. Natomiast Krzysztof Dwornik, vice-prezes Trans.eu wprowadził uczestników w tajniki giełd transportowych. Zwieńczeniem warsztatów było wręczenie dyplomów dla uczestników przez prof. Hansa Christian-Pfohla oraz nagrody dla najlepszego doktoranta, którym została Emine Zehra Akgun z Edinburgh Napier University w Wielkiej Brytanii.