Transekonomik

„Transekonomik” jest to program semestralnej wymiany studenckiej między pięcioma Uczelniami Ekonomicznymi w Polsce. Studenci spędzają w trakcie wymiany jeden semestr studiów na Uczelni Partnerskiej. Program realizowany jest w oparciu o indywidualną ścieżkę studiów. Warunkiem zaliczenia semestru jest uzyskanie minimum 30 punktów ECTS, obowiązkowa jest realizacja przedmiotów zgodnych ze standardami kształcenia w uczelni macierzystej.

Koordynator z ramienia Samorządu Studentów:

Paulina Borowska, mail: paulina.borowska@samorzad.ue.wroc.pl

WYBÓR UCZELNI:

Student wybiera spośród czterech uczelni partnerskich:

WARUNKI UCZESTNICTWA

W programie mogą wziąć udział studenci studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych.

Studenci studiów pierwszego stopnia:

Studenci studiów drugiego stopnia:

LIMITY

Do każdej Uczelni Partnerskiej może wyjechać maksymalnie 5 osób na każdy semestr studiów.

TERMINY

Rekrutacja odbywa się dwa razy do roku w miesiącach: grudzień – na semestr letni i maj – na semestr zimowy.

OPŁATY

ZAKWATEROWANIE

STYPENDIA

OPIEKA

-Student przyjeżdżający może liczyć na opiekę koleżeńską ze strony Samorządów Uczelni.

DLA PRZYJEZDNYCH

Najważniejsze informacje:

1. Student przyjeżdżający pozostaje studentem uczelni macierzystej oraz ma obowiązek posługiwania się legitymacją wydaną przez swoją Uczelnię.
  2. Studenta przyjeżdżającego obowiązuje regulamin uczelni przyjmującej.
  3. Każdy student, który odbywać będzie wymianę na naszej Uczelni może liczyć na opiekę i pomoc koleżeńską ze strony Samorządu Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Regulamin znajduje się na stronie internetowej: http://www.samorzad.ue.wroc.pl/projekt/transekonomik/