Relacja z Uroczystości wręczenia Absolwentom dyplomów ukończenia studiów wyższych

9 grudnia br. na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu odbyła się Uroczystość wręczenia Absolwentom dyplomów ukończenia studiów I i II stopnia.

Otwarcia uroczystości dokonała Dziekan Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze, dr hab. Elżbieta Sobczak, prof. nadzw. UE, która przywitała wszystkich Absolwentów, ich Rodziny, Promotorów i zaproszonych Gości.

W swoim wystąpieniu Pani Dziekan odniosła się do osiągnięć Wydziału, ale przede wszystkim skupiła się na Absolwentach, dzięki którym budowana jest zarówno historia, jak i przyszłość Wydziału. Gratulując im osiągnięć, Pani Dziekan podkreśliła, że Wydział jest dumny ze swoich Absolwentów, życzyła im również, aby odnosili sukcesy zawodowe i wiedli szczęśliwe życie. Na zakończenie swojego wystąpienia Pani Dziekan zaapelowała do wszystkich Absolwentów, aby pnąc się po ścieżkach kariery pamiętali o pięknych i mądrych słowach Jana Pawła II, że „człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi.”

W dalszej kolejności słowa uznania do Absolwentów skierowała dr Magdalena Rękas – Prodziekan ds. Dydaktyki, która podziękowała im za to, że wybrali studia na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze, podkreślając, że to dzięki studentom, mury niemal pięćdziesięcioletniego Wydziału tętnią życiem. Pani Prodziekan życzyła Absolwentom pasji poznawania świata, zgłębiania tego, co nowe oraz rozwoju zawodowego i powodzenia w życiu osobistym. Prosiła również, aby zawsze byli odważni w wybieraniu kolejnych dróg i nie bali się przy tym marzyć.

Gratulacje studentom złożyli również przedstawiciele Studentów oraz Absolwentów. W imieniu Wydziałowej Rady Samorządu Studentów głos zabrała Pani Angelika Wójcik, która pogratulowała swoim kolegom momentu, w którym się znajdują. W swoim wystąpieniu poprosiła, aby zapamiętali dni, kiedy się poznali, spędzali czas w murach Wydziału i poza nim i aby wracali do nich myślami. Na zakończenie swojego wystąpienia Pani Angelika Wójcik życzyła Absolwentom, aby zabrali przyjaźnie, które nawiązali na naszym Wydziale na całe życie i aby odnieśli sukces na nowym etapie życia.

Tradycją uroczystości rozdania dyplomów stało się również, że głos zabiera przedstawiciel Absolwentów. W tym roku gratulacje Absolwentom złożyła Joanna Łyszkiewicz - Absolwentka studiów I stopnia. Pani Joanna w imieniu Absolwentów serdecznie podziękowała wszystkim pracownikom Wydziału, za wysiłek włożony w ich edukację, za pomoc, wsparcie i dawanie wielu możliwości rozwoju, za indywidualne podejście do każdego z Absolwentów. Szczególne podziękowania skierowała do Promotorów, dzięki którym Absolwenci mogą wziąć udział w tej pięknej uroczystości i odebrać upragniony dyplom. Absolwentka podziękowała im za wytrwałość w zachęcaniu do pisania kolejnych punktów pracy, za cenne rady, sugestie i liczne poprawki.

Pani Joanna Łyszkiewicz podziękowała również Rodzicom, Rodzinie i Przyjaciołom za każde wsparcie, jakie od Nich otrzymywali, za „pełne słoiki przywożone po każdej wizycie w domu”, za każde "dasz radę", „wierzę w Ciebie” czy "będzie dobrze".

Tegoroczny wykład absolutoryjny wygłosił ceniony i lubiany wśród studentów pracownik Wydziału z Katedry Finansów i Rachunkowości, dr hab. Robert Kurek, prof. nadzw. UE, nt. „Czy bitcoin to przyszłość pieniądza?”

Jak co roku, z rąk Dziekan Wydziału oraz Prodziekan ds. Dydaktyki najlepsi Absolwenci otrzymali dyplomy uznania za bardzo dobre wyniki w nauce uzyskane w toku studiów. Wśród wyróżnionych studentów znaleźli się:

W tym roku po raz pierwszy wręczono Certyfikat potwierdzający zajęcie pierwszego miejsca w konkursie „Super student” 2016/2017 realizowanego w module Ścieżka Rozwoju Studenta na platformie Mobilnego Obserwatorium Ekonomicznego, który otrzymała tegoroczna Absolwentka studiów I stopnia, obecnie studentka studiów II stopnia – Joanna Łyszkiewicz.

Punktem kulminacyjnym uroczystości, na którą wszyscy czekali było rozdanie Absolwentom dyplomów ukończenia studiów wyższych. Dyplomy wręczyła Dziekan Wydziału – dr hab. Elżbieta Sobczak, prof. nadzw. UE oraz dr Magdalena Rękas – Prodziekan ds. Dydaktyki.

Uroczystość uświetnił koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Janiny Garści, którzy otrzymali na zakończenie gromkie brawa. Koncert odbył się dzięki zaangażowaniu Dyrektor Szkoły - Pani Elżbiety Płachciak, jej współpracowników oraz jej zdolnych podopiecznych. .

Po Koncercie głos zabrała Dziekan Wydziału, która podziękowała Pani mgr Elżbiecie Płachciak - Dyrektor Filii Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Janiny Garści w Jeleniej Górze oraz Uczniom i Nauczycielom za włożony trud w przygotowanie koncertu, a także raz jeszcze podziękowała Absolwentom, że przybyli na uroczystość, zapraszając ich jednocześnie do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia. Swoje podziękowania Pani Dziekan skierowała również do wszystkich pracowników Wydziału, którzy przyczynili się do organizacji tej ważnej dla Wydziału uroczystości.

Wszystkim Absolwentom raz jeszcze serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Absolwenci, który chcą otrzymać pamiątkowe zdjęcie z uroczystości rozdania dyplomów proszeni są o kontakt telefoniczny z Biurem Promocji po 15 grudnia, tel. 75 75 38 280 . Zgranie zdjęć będzie możliwe jedynie osobiście.