Finał III Edycji Olimpiady Podstaw przedsiębiorczości

W auli Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze 11.04.2018, odbył się finał III edycji dolnośląskiej Olimpiady z „Podstaw Przedsiębiorczości”. Po raz kolejny Organizatorem tego wydarzenia był Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych im. S. Wyspiańskiego w Jeleniej Górze oraz jeleniogórski Wydział Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Spośród niemal 430 uczestników I etapu pierwszego, który został przeprowadzony w poszczególnych szkołach macierzystych, w II etapie wyłoniono po trzech uczniów z każdej szkoły, zaś do finału zakwalifikowało się 37 osób z 17 szkół Dolnego Śląska.

W czasie tego wydarzenia nauczyciele i opiekunowie mogli zapoznać się z funkcjonowaniem Wirtualnej Studenckiej Firmy Konsultingowej, gdzie jej pracownicy-studenci zaprezentowali koncepcję i zasady funkcjonowania firmy oraz przedstawiali szeroki wachlarz wiedzy praktycznej zdobywanej przez studentów w trakcie pracy. Z kolei po części konkursowej, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele mogli wysłuchać wykładu dra Arkadiusza Żabińskiego nt. problemu zróżnicowania zarobków pracowników Polski i krajów wysokorozwiniętych i ich przyczyn.

Po ogłoszeniu wyników konkursu, odbyła się ceremonia wręczenia laureatom nagród i wyróżnień, w której również wzięli udział oficjalnie zaproszeni goście: Wiceprezydent Miasta Jeleniej Góry Piotr Paczóski, Sekretarz Powiatu Jeleniogórskiego Ewa Gralik–Żmudzińska, Dyrektor Wydziału Oświaty i Zdrowia Starostwa Jeleniogórskiego Sylwester Urbański oraz Prezydent Klubu Rotary Jelenia Góra Elżbieta Zakrzewska.

Zwycięzcą trzeciej już edycji Olimpiady został Krzysztof Burawski z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze, drugie miejsce zajął Patryk Prusinowski z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze, zaś trzecie miejsce zdobył Marcel Matusiak z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy.

Warto podkreślić, że laureaci oprócz cennych nagród ufundowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu oraz sponsorów (PKO BP, Leroy Merlin, KSON, Fundacja Instytut Rewalidacji, Termy Cieplickie, Klub Rotary Jelenia Góra) otrzymali wyjątkowe statuetki pamiątkowe wykonane ręcznie przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Artystycznych w Jeleniej Górze.

kolaz_olimpiada