Spotkanie Rady Menedżerów Biznesu i Administracji

Dnia 12 kwietnia 2018 r. na Wydziale miało miejsce spotkanie Rady Menedżerów Biznesu i Administracji. Po raz kolejny nasze zaproszenie przyjęło kilkudziesięciu przedstawicieli biznesu oraz instytucji publicznych, z Jeleniej Góry, Regionu Dolnośląskiego i Polski. Wśród nich kilkunastu nowych, którzy wraz z wręczeniem im certyfikatów powołania do Rady staną się pełnoprawnymi członkami Rady. W tym szacownym gronie wspólnie debatowaliśmy nad współpracą Wydziału z jego bliskim i nieco dalszym otoczeniem, wypracowując jej optymalny dla wszystkich stron wymiar. Poprzez to działanie chcemy łączyć naukę z praktyką, dokonywać transferu wiedzy pomiędzy nami a naszymi Partnerami. Dzięki tym spotkaniom wspieramy rozwój zawodowy poprzez monitorowanie i analizę potrzeb rynku pracy oraz dostosowanie profilu i efektów kształcenia zwiększających szansę absolwentów na konkurencyjnym rynku, m.in. przez prowadzenie szkoleń, warsztatów i seminariów. To nasze cykliczne „radzenie” służyć ma wypracowaniu lepszej oferty edukacyjnej dla studentów Wydziału, rozwojowi jego pracowników oraz kooperujących z nami firm i instytucji. W ten sposób korzyść jest obustronna, jak w ekonomii, która nie jest grą o sumie zero.

2018-04-13_kolaz_rmbia_z_12.04.2018_ok