Wydział EZiT partnerem organizowanego pod egidą KARR S.A. Polsko-Czesko-Niemieckiego Forum Kooperacji Firm

image002

W dniu 27.06. 2018 r. Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego zorganizowała w Hotelu Mercure Polsko–Czesko–Niemieckie Forum Kooperacji Firm, które stanowiło kontynuację wcześniejszych tradycję Sejmików Turystycznych. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania były odnawialne źródła energii (OZE) w branży turystycznej. Intencją organizatorów było zaprezentowanie problematyki interakcji przemysłu turystycznego z rozwojem energii odnawialnej oraz przedstawienie innowacyjnych tendencji w rozwoju światowej turystyki w XXI w. Polsko–Czesko–Niemieckie Forum Kooperacji Firm to umożliwia wymianę poglądów i nawiązanie międzynarodowych kontaktów przez biznes i instytucje reprezentujące branżę turystyczną i energii odnawialnych, mających na celu zrównoważony rozwój gospodarki.

Jednym z polskich Partnerów tego wydarzenia był Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, reprezentowany przez Prodziekana ds. Rozwoju dra Michała Sosnowskiego oraz dra Piotra Rogalę z Katedry Zarządzania Jakością i Środowiskiem, który był moderatorem panelu dyskusyjnego pt. „Praktyczne doświadczenia w realizacji instalacji zielonej energii w turystyce”.

2018-06-28bc