Nasi Studenci na Targach Firm Symulacyjnych w Gdyni

Rada Programowa CENSYM oraz Krajowe Targi Firm Symulacyjnych w Gdyni.

Targi Firm Symulacyjnych w Gdyni już za nami. Reprezentanci Wirtualnej Studenckiej Firmy Konsultingowej V-Student Consulting Sp. z o.o., działającej przy Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, uczestniczyli w Krajowych Targach Firm Symulacyjnych w Gdyni, które odbyły się w dniach 18-19 kwietnia 2018 roku.

Z ramienia Rady Nadzorczej opiekunem, towarzyszącym studentom podczas wyjazdu, była dr Maja Prudzienica. Na targi pojechały cztery studentki, pracujące w Dziale Promocji i Rozwoju, Dziale Księgowości, oraz Dziale Analiz w WSFK: Marta Kałużna, Wioleta Gębka, Magdalena Pazera i Katarzyna Szymczak. Głównym celem wyjazdu było promowanie naszej firmy oraz nawiązanie kontaktów z przedsiębiorstwami symulacyjnymi z całej Polski.

17 kwietnia po wielu godzinach jazdy dotarliśmy do Gdyni. Następnego dnia odbyły się dwa warsztaty dla pracowników wirtualnych firm z zakresu „Zarządzanie sobą w czasie” i „Czym jest startup”. W trakcie warsztatów opiekunowie brali udział w Radzie Programowej CENSYM. Targi obywały się na terenie pięknego, nowoczesnego obiektu – Pomorskiego Parku Technologicznego w Gdyni. Następnie wszyscy uczestnicy targów zostali zaproszeni do zwiedzenia Firmy Symulacyjnej „Mariposa” Cosmetics Sp. z o.o., działającej w Zespole Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni. Pracownicy tej firmy przedstawili nam swój model działania oraz zaprezentowali przykładowy dzień pracy. Następnie uczestniczyliśmy w zorganizowanej wycieczce do Muzeum Emigracji w Gdynii.

Następnego dnia każda z firm symulacyjnych miała możliwość przedstawienia specyfiki swojej działalności w postaci krótkiej prezentacji firm, oraz stworzonych stoisk. Większość firm symulacyjnych obecnych na targach w Gdyni to organizacje działające przy szkołach średnich. Pracownicy mimo swojego młodego wieku, często zaskakiwali nas kreatywnością i profesjonalizmem. Stanowiska, przy których można było zebrać potrzebne informacje czy też zakupić prezentowane produkty były różnobarwne i atrakcyjnie urządzone. Uczestnicy targów dbali o wizerunek swoich stoisk, starając się jak najbardziej przybliżyć potencjalnemu klientowi ofertę reprezentowanych przez siebie firm, oraz by wygrać konkurs na najlepsze stoisko. Wiele firm organizowało konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Organizację targów oceniamy bardzo wysoko. Stanowisko V-Student Consulting było dopięte na ostatni guzik, lecz w tej kategorii nie udało nam się zająć miejsca na podium.

Następnie odbył się konkurs na zaprezentowanie firm symulacyjnych przez pracowników. Nasza reprezentacja w składzie: Marta Kałużna i Wioleta Gębka, profesjonalnie przedstawiła osiągnięcia firmy oraz model działania. Udało nam się zdobyć 3 miejsce w tym konkursie, co postrzegamy jako duży sukces.

Targi trwały dwa dni i zakończyły się 19 kwietnia. Uczestnictwo w Krajowych Targach Firm Symulacyjnych w Gdyni okazało się dla nas bardzo przydatne i inspirujące. Wiemy już w jaki sposób powinniśmy prezentować potencjalnym klientom ofertę naszej firmy oraz co zrobić, żeby chętnych do współpracy pojawiało się coraz więcej.

Katarzyna Szymczak

Dział Analiz