Mistrzowie Logistyki - znamy zwycięzców!

Drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu mistrzami logistyki!

W miniony piątek, tj. 8.06.2018 r. na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze odbył się finałowy etap VI edycji konkursu „Mistrzowie Logistyki” organizowanego przez Katedrę Zarządzania Strategicznego i Logistyki oraz Fundację Kuehne ze Szwajcarii, która jednocześnie była sponsorem konkursu. Konkurs odbywał się pod patronatem jego Magnificencji Rektora prof. zw. dr hab. Andrzeja Kalety. Po dwóch miesiącach zmagań, tytuł Mistrzów zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu.

Zmagania w pierwszej edycji konkursu rozpoczęły się w kwietniu 2018 r., kiedy spośród uczniów z województwa dolnośląskiego, na podstawie przedstawionych przez nich rozwiązań studium przypadku, wyłoniono siedem grup finalistów konkursu.

Drugi, finałowy etap zmagań rozegrany został w Auli Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu z siedzibą w Jeleniej Górze. Wyłonione w pierwszym etapie zespoły wzięły udział w „Quizie wiedzy o logistyce”, który poprowadzili pracownicy Katedry Zarządzania Strategicznego i Logistyki: dr hab. Agnieszka Jagoda, dr inż. Maja Kiba-Janiak i dr Tomasz Kołakowski. Quiz składał się z czterech zadań dotyczących różnych obszarów logistyki.

Przed finałem VI edycji konkursu „Mistrzowie Logistyki” uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wzięli udział w warsztatach „Zarządzanie zespołem logistycznym” poprowadzonych przez dr hab. Agnieszkę Jagodę oraz w wykładzie „Innowacyjne rozwiązania w logistyce” poprowadzonym przez dr inż. Maję Kibę-Janiak i dr Tomasza Kołakowskiego.

W uroczystym wręczeniu nagród dla najlepszych drużyn oraz certyfikatów potwierdzających udział w konkursie udział wzięli dr Michał Sosnowski – Prodziekan ds. Rozwoju Wydziału EZiT i prof. dr hab. Jarosław Witkowski – kierownik Katedry ZSiL.

Klasyfikacja końcowa:

I.    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu

II.    Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Głogowie

III.    Zespół Szkół Handlowych i Usługowych im. Jana Kochanowskiego w Bolesławcu

Do finału zakwalifikowały się również drużyny z następujących szkół ponadgimnazjalnych: Zespół Szkół nr 3 w Dzierżoniowie i Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu.

Gratulujemy zwycięzcom!

Organizatorzy konkursu