Posiedzenie Prezydium Akademickiego Centrum Koordynacyjnego Euroregionu Nysa

27 listopada 2018 r. na naszym Wydziale odbyło się posiedzenie Prezydium Akademickiego Centrum Koordynacyjnego Euroregionu Nysa. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Uniwersytetu Technicznego w Libercu, Wyższej Szkoły w Zittau i Görlitz, Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie (Instytut w Zittau), Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze oraz naszego Wydziału.

Prezydium to najwyższe gremium ACC spotykające się co najmniej raz w roku pod przewodnictwem Prezydenta ACC. Funkcję tę pełni obecnie Dziekan naszego Wydziału dr hab. Elżbieta Sobczak, prof. nadzw. UE.

Podczas spotkania koordynatorzy przedstawili sprawozdania z bieżącej działalności oraz plany działania na 2019 rok. Dyskutowano także nad przyjęciem nowego członka do ACC - Berufsakademie Sachsen - filia w Bautzen. Przedstawiciele wszystkich szkół wyższych zgodnie stwierdzili, że przyjęcie do ACC nowego członka przyczyni się do poszerzenia i polepszenia współpracy w ramach ACC.

Dziekan Wydziału EZiT dr hab. Elżbieta Sobczak, prof. nadzw. UE wspomniała o obchodach 50-lecia Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i zaprosiła zebranych do udziału w konferencji naukowej organizowanej z tej okazji we wrześniu 2019 r.

Na spotkaniu poruszono także sprawy związane z publikacjami w czasopismach naukowych, w tym wydawanych przez ACC zeszytach.

acc_kolaz_2