Defibrylator AED na naszej uczelni

Szanowni Państwo,

informujemy, że w budynku A przy ul. Nowowiejskiej 3, na parterze obok portierni zamontowany został defibrylator AED LIFEPAK CR PLUS.

Urządzenie jest ogólnodostępne, przeznaczone do użytku w przypadkach nagłego zatrzymania akcji serca u człowieka w miejscach publicznych, obiektach użyteczności publicznej oraz obiektach komercyjnych. Defibrylator w prostych dwóch krokach pozwala nawet niewyszkolonej osobie udzielić potrzebującemu pierwszej pomocy. Użycie urządzenia wymaga jedynie jego włączenia i przyklejenia elektrod na klatce piersiowej poszkodowanego zgodnie z instrukcją obrazkową umieszczoną na pokrywie defibrylatora oraz postępowania zgodnie wydawanymi przez urządzenie poleceniami głosowymi. Funkcje defibrylatora obejmują czytelne wskazówki graficzne i głosowe w języku polskim prowadzące skutecznie użytkownika przez całą sesję przywracania akcji serca u poszkodowanego oraz przedstawiające informacje o przebiegu sesji.

Przypominamy Państwu również, że w portierni budynku A znajduje się torba medyczna PSP R1, która może być pomocna przy udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej przed przybyciem Zespołu Ratownictwa Medycznego.

aed_2