Działalność Biblioteki Filii w czasie pandemii

Działalność Biblioteki Filii w czasie pandemii

Zwrot książek w czasie pandemii:
Od 4 maja 2020 r. zwrot książek do Biblioteki Filii jest możliwy przez wrzutnię znajdującą się wewnątrz budynku przy wejściu głównym od ul. Nowowiejskiej, w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00. Studenci przystępujący do egzaminu dyplomowego zobowiązani są do wcześniejszego rozliczenia się z Biblioteką Filii.

Wypożyczalnia:
  • Biblioteka Filii jest nieczynna do odwołania - o wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco,
  • w czasie zamknięcia Biblioteki nie będą naliczane opłaty za przetrzymanie książek,
  • nie ma możliwości rezerwacji, zamawiania i wypożyczania zbiorów,
  • nie jest wymagana osobista wizyta w celu aktywacji nowego konta bibliotecznego. Obecnie konta są aktywowane zdalnie przez bibliotekarzy,
  • wypożyczone książki można prolongować samodzielnie - po zalogowaniu się na swoje konto biblioteczne.
Zasoby elektroniczne:
  • Dostęp do baz danych z komputerów domowych dla pracowników, doktorantów i studentów UE możliwy jest przez serwer PROXY. Instrukcja rejestracji usługi proxy tutaj.
  • Dostęp do książek na platformie Ibuk Libra można uzyskać za pomocą kodu PIN. W tej sprawie należy wysłać maila na adres: libra@ue.wroc.pl. Platforma IBUK Libra oferuje: dostęp do pełnych tekstów książek i czasopism w wersji elektronicznej. Poradnik do pobrania w linku.
Uwaga !!! Informacja dla osób, które mają problemy z logowaniem do serwera Proxy.
  • Po skonfigurowaniu dostępu przez serwer Proxy, przy próbie wejścia na przeglądarkę, pojawi się okienko logowania, w którym należy wpisać login i hasło dla serwera Proxy. Login i hasło jest takie samo jak do poczty pracowniczej lub studenckiej (Studenci przy loginie wpisują tylko nr indeksu bez domeny..@student.ue.wroc.pl).
  • Pytania w sprawie dostępu do baz, licencji itp. prosimy kierować na adres: malgorzata.wecko@ue.wroc.pl