Studium Wychowania Fizycznego i Sportu

Kierownik Studium

Pracownicy Studium

Działalność Studium

Określoną i ważną rolę w kształtowaniu rozwoju studentów Wydziału spełnia Studium Wychowania Fizycznego i Sportu. Obejmuje ono swoją działalnością zajęcia dydaktyczne oraz prowadzi sekcje Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego. Dydaktyką objęci są studenci pierwszych dwóch lat studiów stacjonarnych, a w programach są zawarte zajęcia z zespołowych gier sportowych, pływania, zajęć ogólnorozwojowych, ćwiczenia z muzyką i gimnastyka wyrównawcza.

Na Wydziale funkcjonuje Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego, który prowadzi sekcje, w zajęciach których mogą brać udział wszyscy studenci wydziału. W ostatnich latach liczba sekcji sportowych zwiększała się, obecnie jest ich 16. Są to: siatkówka kobiet i mężczyzn, piłka halowa (futsal), koszykówka kobiet i mężczyzn, kolarstwo górskie, tenis stołowy, narciarstwo alpejskie, pływanie, badminton, snowboard, szachy, trójbój siłowy, aerobik, fitness, biegi przełajowe, wspinaczka, turystyka piesza.

Członkowie sekcji biorą udział w wielu rozgrywkach na arenie wewnątrz uczelnianej oraz międzyuczelnianej w ramach m.in. Mistrzostw Polski Szkół Wyższych, Akademickich Pucharów Zarządu Głównego AZS, Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej, Akademickich Mistrzostw Regionów Dolnego Śląska jak również w ligach regionalnych tj. Mistrzostwach Jeleniej Góry.

Zajęcia dydaktyczne oraz sekcje Klubu Uczelnianego AZS prowadzone są przez starszych wykładowców, którzy posiadają kwalifikacje instruktorskie i trenerskie: w piłce koszykowej, siatkowej, nożnej, pływaniu, lekkoatletyce, szachach, gimnastyce wyrównawczej, aerobiku.