Zaproszenie na Konferencję

Katedra Gospodarki Regionalnej Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. mają zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w XXV Konferencji Naukowej pt. „GOSPODARKA LOKALNA I REGIONALNA W TEORII I PRAKTYCE – ENERGETYKA KONWENCJONALNA W KONTEKŚCIE ROZWOJU LOKALNEGO I REGIONALNEGO” która odbędzie się w dniach 20-22 września 2017 roku w Hotelu „Rychło” w Bogatyni.

Jubileuszowa Konferencja GLiR 2017 będzie połączona z uroczystymi obchodami 55-lecia działalności PGE GiEK Oddział Elektrownia Turów oraz 70-lecia PGE GiEK Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Turów.

Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie naszą Konferencją i zwracamy się z uprzejmą prośbą o rozpropagowanie jej idei wśród reprezentantów środowisk naukowych, lokalnych i regionalnych struktur samorządowych oraz przedsiębiorstw, fundacji i stowarzyszeń zainteresowanych problemami rozwoju lokalnego i regionalnego.

Informacje na temat konferencji znajdą Państwo na stronie internetowej pod adresem http://glir2017.ue.wroc.pl/index.php

W imieniu organizatorów, z wyrazami szacunku

prof. UE dr hab. Elżbieta Sobczak

Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Konferencji

Udział Pracowników Katedry w Konferencji „Miasta XXI wieku”

W dniach 14-16 maja 2017 r. pracownicy Katedry Gospodarki Regionalnej dr Marek Obrębalski, dr Marian Maciejuk oraz dr Andrzej Raszkowski uczestniczyli czynnie w konferencji naukowej „Miasta XXI Wieku”, „Koncepcje oraz idee rozwoju i planowania miast: wyzwania – projekty – możliwości” organizowanej przez Katedrę Geografii Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Opolskiego. Była to X jubileuszowa konferencja, obrady miały miejsce w Izbicku. Celem cyklicznej konferencji jest wymiana wyników badań i poglądów reprezentowanych przez badaczy oraz przedstawicieli praktyki, zajmujących się problematyką rozwoju miast.

Sprawozdanie z XXIV Konferencji Naukowej pt. „Gospodarka lokalna i regionalna w teorii i praktyce”, Jelenia Góra, Cieplice 29-30 września 2016 r.

Działania promocyjne

Działania pracowników Katedry Gospodarki Regionalnej realizowane w ramach współpracy Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Technicznych ZSOiT w Jeleniej Górze od roku akademickiego 2012/2013

Uczestnictwo pracowników Katedry Gospodarki Regionalnej w przedsięwzięciach organizowanych dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych od roku akademickiego 2011/2012 na rzecz popularyzacji nauki oraz promocji Wydziału EZiT (Dolnośląski Festiwal Nauki, Dni Otwarte, Targi Pracy)