Inauguracja roku akademickiego 2015/2016

30 września 2015 r. r. odbyła się XLVII inauguracja roku akademickiego na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze.

Ze szczególną serdecznością Dziekan Wydziału prof. dr hab. Marek Walesiak przywitał przedstawicieli przybyłych na tę uroczystość środowisk, przedstawicieli szkół średnich, a także instytucji i podmiotów gospodarczych, dzięki którym studenci mogą zdobywać doświadczenie zawodowe w trakcie staży i praktyk studenckich.

Inaugurację rozpoczęto od wysłuchania hymnu narodowego, po którym wystąpił JM Rektor prof. dr hab. Andrzej Gospodarowicz. Następnie głos zabrał Dziekan Wydziału EZiT prof. dr hab. Marek Walesiak, który zgodnie w tradycją złożył krótkie sprawozdanie z działalności Wydziału w roku akademickim 2014/2015.

Na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze na kierunkach Ekonomia, Zarządzanie, Turystyka oraz na studiach doktoranckich studiuje dziś 1.300 studentów i doktorantów, w tym:

Przyjęliśmy na I rok studiów 362 studentów i doktorantów, w tym:

Rekrutacja nadal trwa.

W imieniu braci studenckiej żaków przywitali przedstawiciele Samorządu Studenckiego, którzy zachęcali nowo przyjętych studentów do brania aktywnego udziału w życiu studenckim.

Immatrykulacji studentów dokonali Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu prof. dr hab. Andrzej Gospodarowicz oraz Prorektor ds. Dydaktyki prof. dr hab. inż. Edmund Cibis.

Miłym akcentem tegorocznej inauguracji roku akademickiego były uroczyste promocje na stopień doktora i doktora habilitowanego.

Dyplomy doktora habilitowanego uroczyście otrzymały dr hab. Elżbieta Nawrocka oraz dr hab. Anetta Zielińska.

Dyplom doktora nauk ekonomicznych odebrali dr Janina Bolejko, dr Bożena Kuchmacz, dr Marta Wysogląd i dr Dariusz Zawada.

Jak co roku z rąk prof. dr hab. inż. Edmunda Cibisa– Prorektora ds. Dydaktyki oraz dra Artura Zaborskiego – Prodziekana ds. studiów stacjonarnych, dyplomy uznania za bardzo dobre wyniki w nauce w ubiegłym roku akademickim otrzymali studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych.

W trakcie tegorocznej inauguracji dyplomy uznania za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne z rąk Prorektora ds. Dydaktyki i prof. Elżbiety Sobczak - Prodziekan. ds. Nauki – otrzymali doktoranci.

Tradycyjnie Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego wyczytał nazwiska pracowników, którym przyznał nagrody indywidualne za osiągnięcia naukowe, dydaktyczno-wychowawcze i organizacyjne.

Tegoroczny wykład inauguracyjny wygłosiła prof. Dorota Witkowska nt. Czy na sztuce da się zarobić?