Dzień Otwartych Drzwi i Targi Kariery

Dnia 9 grudnia 2015 na terenie Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu odbył się Dzień Otwartych Drzwi. Wydarzenie miało na celu zaprezentowanie oferty edukacyjnej oraz zachęcenie uczniów do podjęcia studiów na Wydziale. W imprezie udział wzięły szkoły średnie: Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących Kamienna Góra, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze, Zespół Szkół Ekonomiczno - Turystycznych w Jeleniej Górze, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Jeleniej Górze, Zespół Szkół Technik „Mechanik”

w Jeleniej Górze i Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze.

W tym samym czasie odbywały się także Targi Kariery, w których udział wzięły takie instytucje rynku pracy i przedsiębiorstwa jak: PMP Group, Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego, Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A., Uzdrowisko Cieplice, PKO BP, Credit Agricole, Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy, Urząd Statystyczny we Wrocławiu oddział w Jeleniej Górze, Państwowa Inspekcja Pracy, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze.

Oba wydarzenia otworzył swoim przemówieniem Prodziekan ds. Promocji i Rozwoju dr hab. Mieczysław Morawski, prof. UE. Następnie pracownik Działu Informacji i Rozwoju Joanna Dubiel przedstawiła prezentację, dzięki której uczniowie pozyskali przydatne informacje na temat oferty edukacyjnej Wydziału i samego studiowania. Następnie wykład wygłosił dr hab. Zbigniew Solski. Teatrolog, performatyk, kulturoznawca z Uniwersytetu Opolskiego. Tematem jego wykładu były zalety studiowania w Jeleniej Górze. Poruszył między innymi kwestie związane ze znanymi osobistościami wywodzącymi się z Jeleniej Góry, zabytkami wzorowanymi na innych krajach oraz krajobrazem. Kolejne wystąpienie rozpoczęła Paulina Waśkowska, Prezes Wirtualnej Studenckiej Firmy Konsultingowej, prezentując sylwetkę firmy.

Następnie uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach warsztatowych, wykładach, spotkaniach i grach przygotowanych przez pracowników Wydziału, koła naukowe, pracowników WSFK i Samorząd Studentów, którymi zakończono Dzień Otwartych Drzwi.