Uroczystość rozdania dyplomów - 04.03.2017 r.

4 marca 2017 r. na jeleniogórskim Wydziale Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu wręczono Absolwentom rocznika 2015/2016 dyplomy ukończenia studiów wyższych.

Otwarcia uroczystości dokonała Dziekan Wydziału dr hab. Elżbieta Sobczak. W swoim powitaniu Pani Dziekan podkreśliła kluczowe znaczenie absolwentów dla Wydziału. To oni są jego dumą. Budują jego wizerunek i mobilizują do stawiania co raz to nowych wyzwań i mierzenia się z trudną rzeczywistością.

Wśród zaproszonych gości Pani Dziekan ze szczególną serdecznością powitała Absolwentów i ich bliskich, promotorów, a także zaproszonych gości: Zastępcę Prezydenta Jeleniej Góry Piotra Paczóskiego, Przewodniczącego Rady Menedżerów Biznesu i Administracji Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki – Huberta Papaja, Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu – mgr Martę Czarniecką a także Dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia im. Janiny Garści – Panią Annę Pietrzak.

Głos zabrała również Prodziekan ds. Dydaktyki dr Magdalena Rękas, która w swoim wystąpieniu nawiązała do popularnej sentencji „ucz się ucz bo nauka to potęgi klucz”. Pani Doktor podziękowała Absolwentom za ich trud, wspaniałe postawy i zaangażowanie w trakcie studiów. Na koniec życzyła im sukcesów na gruncie zawodowym i osobistym zapraszając jednocześnie do kontynuowania nauki na naszym Wydziale.

W następnej części uroczystości głos zabrali przedstawiciel studentów – Pan Emil Dobrzyński oraz przedstawiciel Absolwentów – Pani mgr Katarzyna Holewa.

Jak co rok najlepsi absolwenci otrzymali Dyplomy Uznania za najlepsze wyniki w nauce. Wręczenia dyplomów dokonała Pani Dziekan oraz Prodziekan ds. Dydaktyki następującym absolwentom:

Punktem kulminacyjnym uroczystości było wręczenie dyplomów ukończenia studiów wyższych Absolwentom Wydziału. W tym roku na uroczystość zaproszono ponad 250 absolwentów studiów I i II stopnia.

Po raz pierwszy w trakcie uroczystości odbył się wykład nt. Aktualnych trendów i tendencji na rynku turystycznym w Polsce, który wygłosił Profesor Andrzej Rapacz, wybitny specjalista z zakresu turystyki

Uroczystość uświetnił koncert uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia im. Janiny Garści w Jeleniej Górze.

Tradycją na Wydziale stały się również togi studenckie, w których tegoroczni Absolwenci odbierali swoje dyplomy oraz radość, jaką mogli okazać podrzucając w górę swoje birety.

Jak co roku nie zabrakło wzruszeń oraz zdjęć pamiątkowych z Władzami Wydziału oraz Promotorami.