Warsztat „Przedsiębiorstwa regionalne a zrównoważony rozwój” 7-8.11.2017

W dniach 7-8.11.2017 studenci specjalności Zarządzanie Jakością i Środowiskiem brali udział w warsztacie polsko-czeskim pt. „Przedsiębiorstwa regionalne a zrównoważony rozwój”. Warsztat odbywał się w ramach projektu pt. „Współpraca szkół wyższych na rzecz zrównoważonego rozwoju polsko-czeskiego pogranicza”, realizowanego przez Katedrę Zarządzania Jakością i Środowiskiem wspólnie z Uniwersytetem Technicznym w Libercu. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Głównym celem warsztatu było zaprezentowanie potencjału małych i średnich przedsiębiorstw, które swoją działalność opierają na produktach regionalnych i przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju obszaru polsko-czeskiego pogranicza.

W czasie warsztatu studenci polscy i czescy prezentowali wyniki swoich badań, dotyczące małych i średnich przedsiębiorstw regionalnych. Studenci zwiedzili również dwa przedsiębiorstwa: Villę Greta w Dobkowie – pensjonat z restauracją, opartą na dostawach regionalnych i browar w Miedziance oraz Sudecką Zagrodę Edukacyjną w Dobkowie – organizację pozarządową, działającą na rzecz rozwoju regionu.