Wizyta studyjna w PMPoland - 30.05.2018 r i 6.06.2018 r.

Wizyty w lokalnej, a jednak globalnie działającej Firmie, jaką jest PMPoland S.A., odbywały się równolegle do wizyt w ZG KGHM Polkowice-Sieroszowice. Studenci 2 roku, specjalności Menedżer Logistyki mieli okazję poznać proces produkcyjny oraz dystrybucję olbrzymich maszyn papierniczych, których znanym i cenionym dostawcą jest Firma PMPoland S.A. Opiekunami grupy wizytującej byli panowie: Marek Myśliwiec - Dyrektor Zespołu Handlowego i Ignacy Dumin  - Specjalista ds. Marketingu. Spotkanie rozpoczęła prezentacja dotycząca Firmy i sektora, w którym funkcjonuje. Studenci dowiedzieli się o zakresie jej działalności, ofercie, miejscach lokalizacji zakładów produkcyjnych i oddziałów badawczo-rozwojowych oraz o klientach, którymi są firmy produkujące papier i produkty z papieru, ale również te, które zgłaszają zapotrzebowanie na nietypowe części do maszyn i urządzeń. To, co przykuło największą uwagę studentów, to fakt, iż amerykański oddział Firmy PMPoland wśród swoich klientów ma taką organizację, jak NASA (ang. National Aeronautics and Space Administration), czyli Narodową Agencję Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej. Potwierdza to najwyższe standardy świadczonych usług oraz wysoką jakość produktów, jakie oferuje PMPoland.

W trakcie bardzo interesującej wizyty, dwa tematy szczególnie zainteresowały jej uczestników. Pierwszy dotyczył specyfiki dostaw obiektów wielkogabarytowych, jakimi są maszyny papiernicze. Grupa miała okazję obserwować przygotowanie wysyłki maszyny w okolice Syberii w Rosji. Studenci dowiedzieli się, że transport obiektów wielkogabarytowych na tak duże odległości wymaga wielu dodatkowych działań, które mają zagwarantować jego skuteczność i efektywność. Drugim niezwykle interesującym tematem poruszanym podczas wizyty były zasady współpracy praktykowane w PMPoland. Szacunek do drugiego człowieka, wysoki poziom zaufania i zaangażowania, który studenci mogli zaobserwować również podczas swojego pobytu, wykreował obraz wizytowanej Firmy, jako doskonałego pracodawcy i organizacji, która opiera swój sukces rynkowy na etycznej i pełnej pasji współpracy całego Zespołu.