Otwarcie wystawy „50 lat uczelni ekonomicznej w Jeleniej Górze” na Placu Ratuszowym

W dniu 1.10.2018 r. z okazji Jubileuszu 50-lecia Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze została uroczyście otwarta wystawa „50 lat uczelni ekonomicznej w Jeleniej Górze”, przedstawiająca historię rozwoju naszego Wydziału w ciągu minionego półwiecza. Wystawa stanowi początek cyklu imprez mających uświetnić obchody 50 lat funkcjonowania wydziału w Jeleniej Górze. Wystawę udało się zorganizować dzięki dużemu wsparciu ze środków budżetu Miasta Jeleniej Góry (www.jeleniagora.pl), Władz Jeleniej Góry i Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

Ceremonii otwarcia wystawy dokonała Dziekan Wydziału dr hab. Elżbietą Sobczak, prof. UE wraz z Zastępcą Prezydenta Miasta Jeleniej Góry Piotrem Paczóskim, absolwentem jeleniogórskiego Wydziału. Symbolicznie przecięcie zielonej wstęgi (kolor zielony jest kolorem „rozpoznawczym” Wydziału EZiT wśród pozostałych, wrocławskich wydziałów Uniwersytetu Ekonomicznego) odbyło się w towarzystwie pracowników Uczelni, w tym emerytowanych, obecnych i byłych władz Wydziału, przewodniczącego Rady Miejskiej Leszka Wrotniewskiego oraz przewodniczącego Rady Menedżerów Biznesu i Administracji przy jeleniogórskim Wydziale Huberta Papaja.

Zaprezentowanie historii Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze przy siedzibie władz miejskich Jeleniej Góry ma w sposób szczególny podkreślić tę 50-letnią nieprzerwaną obecność naszej Uczelni w historii Jeleniej Góry i w świadomości jej mieszkańców. Wystawa będzie eksponowana w dniach od 1 do 14 października 2018 r.