Dolnośląski Festiwal Nauki na WEZiT - 11-12.10.2018 r.

W dniach 11-12.10.2018 r. na naszym Wydziale odbyły się spotkania w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. W czasie Festiwalu kilkuset uczestników, głównie licznie przybyłych uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów, miało możliwość wysłuchać interesujących wykładów, wziąć udział w warsztatach, konkursach i grze symulacyjnej przeprowadzonych przez pracowników naukowo-dydaktycznych oraz członków kół naukowych Wydziału. Tegoroczna oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród odbiorców, a składały się na nią następujące wydarzenia naukowe:

Podróże z ekonomią w tle - wzrost i rozwój gospodarczy a nierówności społeczne w XXI wieku (dr Magdalena Rękas)

Automaty i roboty kontra człowiek - co dalej z rynkiem pracy? (dr Magdalena Rękas)

Dane - informacja - wiedza, cykl poznania (dr hab. Małgorzata Markowska, prof. UE, dr hab. Elżbieta Sobczak, prof. UE)

Wpływ edukacji ekonomicznej w rodzinie na podejmowanie decyzji oszczędnościowych (dr Małgorzata Solarz, dr Magdalena Swacha-Lech)

Innowacyjne rozwiązania w logistyce (dr inż. Maja Kiba-Janiak, dr Tomasz Kołakowski)

Kreatywność w biznesie - kreatywni menedżerowie (dr Andrzej Raszkowski)

1918-2018 Historia pieniądza na ziemiach polskich (członkowie Koła Naukowego Finansów i Rachunkowości "Finansista" pod kierunkiem opiekunów koła dr Małgorzaty Solarz oraz dra Wojciecha Krawca)

Świadomy inwestor - gra inwestycyjna (dr Wojciech Krawiec)