Międzynarodowa konferencja naukowa „Finanse i rachunkowość – teoria i praktyka”

Jest to konferencja cykliczna, naprzemiennie organizowana we współpracy z Uniwersytetem Technicznym w Libercu.

Merytoryczny zakres konferencji podporządkowany jest problematyce teorii i praktyki finansów i rachunkowości. Tematyka konferencji obejmuje szczegółowe zagadnienia związane m.in. z: zarządzaniem finansami przedsiębiorstw, stabilnością finansową, opodatkowaniem działalności gospodarczej, finansami samorządu terytorialnego.

Głównym celem konferencji jest prezentacja dorobku i wymiana doświadczeń pracowników ośrodków naukowo-badawczych Euroregionu Nysa, zarówno w wymiarze krajowym, europejskim, jak i światowym.

Efektem konferencji jest wymiana doświadczeń partnerskich środowisk oraz wyłonienie obszarów dalszej współpracy badawczej. Najbardziej wartościowe referaty będą publikowane w Wydawnictwach Uniwersytetu Technicznego w Libercu i Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.