W roku 2014 Wydział obchodził Jubileusz 45 lecia istnienia

Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze jest jednym z czterech wydziałów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wro-cławiu, który w 2014 roku obchodził 45 lecie swojego istnienia.
Misja Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze „W badaniach naukowych i kształceniu ekonomistów na rzecz gospodarki i regionów wzbijamy się ponad przeciętność” jest skorelowana z misją Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, która brzmi „być wiodącym ośrodkiem twórczej myśli i kształcenia ekonomicznego w naszym regionie Europy”.

Misja Wydziału znajduje swój wyraz w strategicznych kierunkach rozwoju, z których nadrzędnym jest umacnianie pozycji naukowej Wy-działu wśród wiodących wydziałów uczelni ekonomicznych w Polsce i Europejskiej Przestrzeni Badawczej poprzez działania mające na celu: