II miejsce dla Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze w Akademickich Mistrzostwach Polski w Koszykówce Kobiet – półfinał D.

Uwaga!
Dokument który oglądasz stracił ważność. Może zawierać nieaktualne informacje.

W dniach od 24-27.04.2014 r. na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu 7 naszych studentek-koszykarek: Joanna Pawlukiewicz, Natalia Fojna, Monika Paradowska, Agata Kijowska, Paulina Olszak, Magdalena Patera i Ewelina Sobczak wzięło udział w półfinale Akademickich Mistrzostwach Polski w Koszykówce Kobiet.

ampy1

W zawodach uczestniczyło 14 uczelni z następujących województw: śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego.

W pierwszej fazie tzw. grupie eliminacyjnej nasze Koszykarki pokonały drużyny z: Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Śląskiej oraz z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Nysy, a tym samym zapewniły sobie awans do grupy finałowej.

W fazie finałowej wygrały z drużynami z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz z Uniwersytetu Wrocławskiego, co dało im możliwość wejścia do finału i gry o pierwsze miejsce.

W finale nasze zawodniczki zostały pokonane przez drużynę z Akademii Wychowania Fizycznego z Katowic. Nasze wspaniałe studentki, zajmując II miejsce, wywalczyły awans do finału Akademickich Mistrzostw Polski w Koszykówce Kobiet, który odbędzie się w Poznaniu.

Warto podkreślić, że zdobycie II miejsca w Akademickich Mistrzostwach Polski w Koszykówce Kobiet było możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych zawodniczek, Trenera mgr. Andrzeja Dwilewicza oraz Kierownika Studium Wychowania Fizycznego i Sportu dr. Mariusza Kotarby.