MISTROZWIE LOGISTYKI 2014!

Celem konkursu było poszerzenie wiedzy i umiejętności z zakresu logistyki wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa dolnośląskiego. W tym roku konkurs rozpoczął się w marcu, bieżącego roku i składał się z trzech etapów. W pierwszym etapie uczniowie musieli przejść test sprawdzający ich wiedzę z zakresu logistyki. W drugim, zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie studium przypadku przygotowanego przez dr Annę Baraniecką, pracownika Katedry Zarządzania Strategicznego i Logistyki, UE we Wrocławiu. Finałowe rozgrywki odbyły się w siedzibie uczelni w Jeleniej Górze, gdzie 10 zespołów walczyło o miano „Mistrza Logistyki”. W ostatnim etapie konkursu uczniowie uczestniczyli w poprowadzonej przez mgr inż. Aleksandrę Turant grze imitującej funkcjonowanie łańcucha dostaw. Zwycięskie zespoły musiały wykazać się umiejętnością pracy w grupie, racjonalną strategią podejmowania decyzji w zakresie poziomu zapasów i logistycznej obsługi klienta. Zwycięzcą konkursu została grupa uczniów: Anna Szafraniec, Katarzyna Herliczka, Roksana Jamroziak i Karol Stanek z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze. Drugie miejsce uzyskali uczniowie: Martyna Michalska, Angelika Nowosad, Adrian Macherzyński i Krystian Nadolski z Zespołu Szkół nr 3 im. Kombatantów RP z Dzierżoniowa. Trzecie miejsce przyznane zostało uczniom: Patrycji Gierasimowicz, Patrycji Iwanow, Jakubowi Mazurowi i Dawidowi Kałużnemu z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze. Wszyscy uczniowie otrzymali cenne nagrody: za I miejsce: tablety, II miejsce: aparaty fotograficzne, III miejsce: MP3. Nagrody zostały ufundowane przez Fundację Kühne ze Szwajcarii. Jest to fundacja założona przez logistyczną firmę Kühne und Nagel. Katedra Zarządzania Strategicznego i Logistyki współpracuje z Fundacją od ponad roku w ramach wspólnie organizowanych we Wrocławiu studiów podyplomowych „Logistyka i Zarządzania Łańcuchem Dostaw”.

Równorzędnie do ostatecznych rozgrywek finałowych dwudziestu czterech uczniów miało możliwość uczestniczyć w warsztatach nt. „Kreowanie wizerunku menedżera z branży TSL” zorganizowanych i poprowadzonych przez mgr Justynę Adamczuk.

Podczas finałowej gali konkursu nagrody wręczył Prodziekan ds. Studiów Stacjonarnych - dr Artur Zaborski oraz Kierownik Katedry Zarządzania Strategicznego i Logistyki - Prof. dr hab. Jarosław Witkowski. Wśród gości gali konkursowej znajdowali się między innymi: Prodziekan ds. Promocji i Rozwoju - Prof. UE dr hab. Mieczysław Morawski, Przewodnicząca Komisji ds. Jakości Kształcenia prof. UE dr hab. Agnieszka Skowrońska oraz opiekunowie uczestników konkursu.

W organizacji Konkursu pomagali członkowie ze studenckiego Koła Naukowego LOGRiT oraz studenci specjalności Logistyka menedżerska.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu w roku akademickim 2014/2015.

Maja Kiba-Janiak

20140610_131813