Program Partnerski dla szkół średnich

Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze prowadzi Program Partnerski dla szkół średnich, których profil nauczania jest zbieżny z kierunkami studiów oferowanymi przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Celem Programu jest zacieśnianie kontaktów pomiędzy szkołami i uczelnią poprzez podejmowanie wspólnych przedsięwzięć edukacyjno-wychowawczych oraz akcji promujących dokonania Partnerów.

Jeleniogórski Wydział Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w ramach Programu Partnerskiego oferuje szkołom szereg działań edukacyjnych, takich jak konsultacje w zakresie nauczania przedmiotów ekonomicznych, doskonalenie kompetencji nauczycieli czy też uczestnictwo młodzieży w projektach uczelni. Uczniowie mogą brać udział w wybranych wykładach otwartych, debatach oraz warsztatach tematycznych prowadzonych przez wykładowców Uniwersytetu. Ponadto, Wydział zapewnia młodzieży oraz nauczycielom szkół partnerskich swobodny i nieodpłatny dostęp do księgozbioru biblioteki Uniwersytetu. Dla wybitnie uzdolnionych uczniów uczelnia przewiduje udział w zajęciach w ramach indywidualnego toku nauki oraz możliwość uczestniczenia w wyjazdach studyjnych wspólnie ze studentami.

Każda szkoła uczestnicząca w Programie w realizacji poszczególnych form edukacyjnych współpracuje z konkretną katedrą Wydziału, specjalizującą się w danym obszarze wiedzy i umiejętności (zarządzanie, finanse, turystyka etc.). W ten sposób codzienna współpraca pomiędzy instytucjami przybiera postać ścisłych oraz intensywnych kontaktów z grupą osób posiadających wiedzę specjalistyczną, istotną z punktu widzenia szkoły.

W obszarze działań promocyjnych partnerzy Programu wspierają się m.in. poprzez organizowanie spotkań informacyjnych dla uczniów i nauczycieli, wzajemne uczestnictwo reprezentantów instytucji w okolicznościowych wydarzeniach, a także publikację informacji na temat swoich dokonań w materiałach promocyjnych oraz na stronach internetowych.

W ostatnich tygodniach do grona szkół partnerskich dołączył Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu, który jest już dwunastą instytucją uczestniczącą w Programie. Porozumienie zostało zawarte pomiędzy Panią Dyrektor Szkoły mgr Martą Czarniecką, a Panią prof. dr hab. Grażyną Borys z Katedry Finansów i Rachunkowości oraz Panem prof. dr hab. Markiem Walesiakiem, Dziekanem Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze.

img_5412

img_5410

img_5415

img_5418

img_5419

img_5420

img_5422

img_5429

img_5430

img_5431

img_5433

img_5434

img_5415

img_5440

img_5441

img_5419

img_5444

Zapraszamy kolejne Szkoły do przystąpienia do naszego Programu Partnerskiego. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Sekretariatem Uczelni pod nr tel. 75 75 38 280.