Inauguracja roku akademickiego

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2016/2017 na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki odbyła się 5 października 2016 roku. Wszystkich gości przywitała Dziekan Wydziału dr hab. Elżbieta Sobczak, prof. UE. Po przywitaniu gości nastąpiło wystąpienie Rektora prof. zw. hab. Andrzeja Kalety. Po skończonym wystąpieniu głos zabrał ustępujący Dziekan prof. dr hab. Marek Walesiak. Po immatrykulacji nowo przyjętych studentów, nastąpiły wyróżnienia pracowników oraz promocje na stopnie doktorskie i habilitacyjne. Wykład inauguracyjny wygłosił prof. dr hab. Grzegorz Gołembski „Miejsce turystyki w gospodarce polskiej”. Uroczystość zamknął występ chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bolesławca.