Dzień Krwiodawcy

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w inicjatywie: Dzień Krwiodawcy, która odbędzie się na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, w dniu 17.10.2016 r. w godzinach: od 10.00 do 14.00.

Akcję na poziomie Wydziału organizuje Samorząd Studentów, a odbywa się ona pod patronatem Narodowego Centrum Krwi oraz Ministerstwa Zdrowia.

Studenci, pracownicy i partnerzy Wydziału, jak również wszyscy pełnoletni mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic mogą w tym dniu honorowo oddać krew.

Aby wziąć udział w tej wyjątkowej inicjatywie wystarczy zabrać ze sobą dowód tożsamości, zjeść niskotłuszczowy posiłek, wypić dużą ilość wody, a tuż przed oddaniem krwi powstrzymać się od palenia papierosów. Przypominamy, że oddanie krwi nie boli, jest bezpieczne, nie grozi zarażeniem, nie uzależnia.

Jedynym skutkiem Państwa pomocy, będzie uratowanie zdrowia lub życia innego człowieka.

honorowy_dawca_krwi