Menedżer logistyki i łańcucha dostaw

Specjalność Menedżer logistyki i łańcucha dostaw realizowana jest na studiach drugiego stopnia na kierunku zarządzanie i jest skierowana zarówno do studentów pragnących kontynuować naukę w zakresie logistyki, jak i do tych, którzy pragną zmienić profil swoich zainteresowań naukowych i zawodowych. Program specjalności opracowany został we współpracy z doświadczonymi praktykami w dziedzinie zarządzania łańcuchem dostaw i ma charakter zarówno aplikacyjny, jak i teoretyczny. Specjalność skierowana jest do osób pragnących zdobyć wiedzę i umiejętności w zakresie metod i narzędzi wspomagających w sposób efektywnych i sprawny zarządzanie przepływem zasobów materialnych i informacji z nimi związanych od wydobycia surowców od ostatecznego klienta.

Specjalność przygotowuje do pracy na stanowiskach menedżera łańcucha dostaw w dużych korporacjach handlowych, produkcyjnych i usługowych, jak również kierownika, czy menedżera ds. logistyki w małym i średnim przedsiębiorstwie. Zdobyta wiedza, umiejętności i kompetencje społeczne dają również podstawy do pełnienia funkcji eksperta, konsultanta, doradcy i nauczyciela.

Nauka na tej specjalności pozwala zdobyć wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne między innymi w zakresie projektowania i analizowania łańcuchów dostaw, implementowania strategii łańcucha dostaw, zastosowania najnowszych technologii informacyjnych i informatycznych.

Zajęcia na specjalności Menedżer Łańcucha Dostaw mają w dużej mierze charakter praktyczny z wykorzystaniem nowoczesnych metod kształcenia (systemy informatyczne, klocki lego, gry decyzyjne i strategiczne, itp.)

Studia podjęte na specjalności Menedżer Łańcucha Dostaw pozwalają rozwinąć kompetencje społeczne poprzez pracę w grupach, realizację projektów, udział w wizytach studyjnych oraz aktywność w kole naukowych LOGRIT.

Program kształcenia na specjalności Menedżer Łańcucha Dostaw jest stale doskonalony poprzez konsultacje z absolwentami Wydziału oraz ekspertami z dziedziny zarządzania łańcuchem dostaw.