Wykład w ramach Uniwersytetu Dziecięcego dla SP w Kowarach

W dniu 22.11.2018 r. w murach auli H naszego Wydziału gościli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kowarach w ramach szkolnego projektu Uniwersytet Dziecięcy. Blisko dwugodzinne warsztaty pt. „Automaty i roboty kontra człowiek” dla uczniów VIII klasy poprowadziła tradycyjnie dr Magdalena Rękas. Podczas warsztatów uczniowie określili czynności, które ich zdaniem wykonują pracownicy firmy, następnie obejrzeli film, który pokazał im jak naprawdę firma funkcjonuje, wspólnie stworzono mapę obszarów, gdzie automaty i roboty zastąpiły człowieka i obszary, gdzie człowiek wciąż jest niezbędny. W dalszych działaniach uczniowie wskazali czynności z naszego codziennego życia, w których pojawiły się automaty i roboty, a to z kolei pozwoliło im wskazać zawody zagrożone automatyzacją i robotyzacją oraz opracować mapę zawodów i czynności, w których człowiek ma przewagę nad robotem czy automatem. W przyszłym roku znów coś dla Nich ciekawego przygotujemy.